הצטרפו ותהיו חלק מקהילת המגיבים הראשונים של ישראל


 

מצודה-נט רשת חירום לשירות כיתות הכוננות , צח"י ושומרי שכונות .

אירועי ה-07.10 העצימו את הצורך בהקמת רשת קשר לחירום שתאפשר תקשורת רציפה ומתקדמת בין כול גורמי החירום וההצלה הממלכתיים לבין מנהלי הביטחון והחירום בשטח.

הפתרון

"מצודה נט – רשת חירום אזרחית" הוקמה במדויק למטרה זו. במוקד הרשת ממוקמים זה לצד זה מערכות השו"ב של שלושת ספקיות הקשר הגדולות בישראל : YTCOM  , מוטורולה וסינק של חברת אלביט המציעות מערכת POC לעולם האבטחה. במוקד הרשת גם מותקנת מערכת הגישור המתקדמת בעולם והיחידה בישראל המאפשרת לנו בעת חירום לגשר בין שלושת הרשתות ולאפשר שיח בשטח טריטוריאלי מוגדר (פוליגון) בין גורמי החירום השונים ובינם לבניכם .הטכנולוגיה

הרשת מתבססת על הטכנולוגיה הקרויה-voice over cellular (המחליפה את רשת מירס). טכנולוגיה זו מוצעת ע"י שלושת ספקיות הקשר המתמחות במתן פתרונות ל"מגיבים ראשונים" ומאפשרות הקמת תתי רשתות (אשכולות) על בסיס חלוקה טריטוריאלית ו/או עניינית. לדוגמה רשת ייעודית לכיתת הכוננות , לצח"י , לצוות רפואה ולכולם יחד וכן חיבור לרשת החירום הארצית ואף ליצור רשת של ישובים סמוכים. היום גם ניתן לגשר בין מערכות אילו לבין מערכות אנלוגיות המבוססות  RF . ניתן להתחבר בעזרת אפליקציה על הטלפון האישי , בעזרת מכשירי קשר ניידים או נייחים וגם למקם מערכות שו"ב לחדרי בקרה וחמ"לים.


 

מבנה הרשת

הרשת הכללית תתפצל למאות תתי רשתות (כ 850 אשכולות נכון לרגע זה) על בסיס טריטוריאלי – לדוגמה כלל מנהלי האבטחה במחוז ירושלים, מלונות ים המלח, רכזי הביטחון וכיתות הכוננות במרחב מוגדר או מנהלי האבטחה במתחם הבורסה ברמת גן. אשכולות אחרים יבנו על בסיס מגזרי כדוגמת: כלל בתי החולים, משרדי ממשלה, מוסדות חינוך, ראשויות מקומיות או בתי מלון וכדומה וכמובן, רשתות משולבות אזור ומגזר לדוגמה – כלל בתי החולים בת"א או מלונת אילת.


התשתית הניהולית

הרשת האזרחית מנוהלת ע"י עמותה ציבורית רשומה ללא מטרות רווח . מטה הרשת וחדר הבקרה ממוקמים במוקד SeeU  באזור התעשייה מודיעין המשמש כמוקד מבצעי רמה ב' מאושר מ"י . בחדר הבקרה ממוקמות מערכות השליטה של הרשת כולל הממשק בין אשכולות השטח לבין גורמי החירום הממלכתיים (מ"י , פיקוד העורף, רשות הכבאות , מד"א ). מערכות השו"ב מאפשרת העברה מידית של מידע לכלל משתמשי הרשת .


מסכים נוספים לאתר מצודה נט

 

מעבר לחיבור לרשת הארצית מוצע לכל מנהל ביטחון (כחלק אורגני מהחבילה ) להתחבר לעוד שלוש רשתות הרלוונטיות אליו , אם טריטוריאליות ואם מקצועיות לדוגמה : מנב"ט בית חולים בת"א יכול לבחור   להתחבר לרשת מנהלי הביטחון בעיר ת"א , לרשת ייעודית למתחם בו הוא ממקם , לרשת של כלל בתי החולים בישראל או לרשת של כלל בתי החולים בת"א .אייקון-לח-מחשב-בעירול

דיספ'צ'ר

לגופים המפעילים מספר קבוצות תסופק עמדת שו"ב (דיספצ'ר) המאפשרת שליטה ובקרה בו זמנית על כלל הקבוצות במרחב המוגדר כולל חוזי ע"ג עזרי שליטה (מפות, תצ"אות וכדומה).
מכשיריר-קשר

מכשירי קשר

אנו מציעים מספר דגמים; ממכשיר בסיסי ועד טלפון סמסונג מוקשח הכולל מערכת PTT מובנית.
אייקון-של-אפלקציייה

אפליקציה

הניתנת להתקנה על כל מכשיר טלפון חכם (רצוי אנדרואיד) שתאפשר קשר ישיר בין החברים בקבוצה ובין מנהל הביטחון / חדר הבקרה.


רשתות קשר -מצודה נט 


 

ניהול בעת אירועי חירום

מערכת השו"ב של הרשת מאפשרת פתיחת רשתות ייעודיות לאירוע (אד-הוק) עפ"י פוליגון טריטוריאלי התוחם את תא השטח הרלוונטי, כך שכל חבר רשת הנמצא בתחום הפוליגון או נכנס לתוכו במהלך האירוע הופך אוטומטית לחבר ברשת ייעודית זו. מערכת השו"ב כוללת ממשק חוזי המאפשר לזהות את מיקומי המשתמשים על גבי מפה, יכולת קריטית באירועי חירום.  הצפייה בחברי הרשת על המפה אפשרית הן על גבי מכשירי הקשר הייעודיים בעלי מסך , הן באפליקציות המותקנות ע"ג הטלפונים האישיים וכמובן על גבי צג מחשב בחדר הבקרה.

5מחשה ואפלקציה לאתר

הצטרפו לרשת מצודה-נט 

ותהיו חלק מקהילת המגיבים הראשונים של ישראל
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.